У Києві розпочав своє чергове засідання Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви.

Участь у синодальних сесіях беруть усі члени Постійного Синоду УГКЦ, а саме Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ та голова Постійного Синоду, владика Богдан Данило, єпарх Пармський, владика Борис Ґудзяк, єпарх Паризької єпархії святого Володимира Великого, владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський.

Перша частина синодальних засідань була присвячена підготовці до наступного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який проходитиме у м. Римі (Італія) з нагоди 50-ліття освячення собору Святої Софії. 1 вересня цього року відбудеться Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець й Глава УГКЦ за участі усього єпископату нашої Церкви, численного духовенства, монашества та мирян. Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, підкреслив винятковість цієї майбутньої події для нашої Церкви: «Це всецерковне паломництво покликане виразити вдячність Богові за воскресіння нашої Української Греко-Католицької Церкви та її вихід із підпілля, за дар свободи та можливість сьогодні вільно „будувати рідну хату“. Також це нагода для побудови внутрішньої церковної єдності між усіма її членами: духовенством, монашеством та мирянами; це можливість заманіфестувати Наступникові апостола Петра нашу вірність, що є частиною еклезіальної ідентичності Української Греко-Католицької Церкви, яку гідно свідчили блаженні мученики ХХ століття та їхні попередники, зокрема Пратулинські мученики, а також велика частина осіб невідомих нам, однак знаних Богові. Тому, ми запрошуємо усі наші єпархії, екзархати та паломницькі центри до організації цього паломництва задля спільної всецерковної молитви у храмі Святої Софії з нагоди 50-ліття із дня його освячення».

Варто також тут пригадати заповіт Патріарха Йосифа Сліпого, який очолював будівництво цієї святині: «А коли дивитиметеся на Собор Святої Софії і будете здійснювати паломництво до нього як до рідної Святині, і молитву приноситимете в ньому, пам’ятайте, що цей Собор залишаю вам як знак і символ знищених і збезчещених українських храмів Божих, між ними наших найважливіших свідків — соборів, свідків нашого прадідівського християнства, Святої Софії в Києві і Святого Юра у Львові! Нехай же цей отут Собор Святої Софії буде для вас знаком відродження й побудови нових храмів на Рідній Землі і заохотою до зведення храмів Божих в місцях вашого перебування! А над усе нехай Собор Святої Софії буде для вас провідним знаком і свідком Собору Живих Українських Душ, святим місцем молитви й літургійної Жертви за померлих, живих і ненароджених! Благаю Бога, щоб Він охороняв Собор Душ Прийдешніх Українських Поколінь!»

Ще однією запланованою подією цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ стане відзначення у м. Римі 150-ліття від дня народження та 100-ліття від дня смерті блаженної Йосафати Гордашевської. 5 вересня о 15:00 год. у Папській базиліці Санта Марія Маджоре за участі усього єпископату УГКЦ на чолі із Блаженнішим Святославом відбудеться Божественна Літургія.

Нагадаємо, що Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви — це група єпископів, яка діє від імені Патріаршого Синоду і є дорадчим органом для Глави Церкви. Постійний Синод складається із Отця і Глави УГКЦ, який його очолює, і чотирьох єпископів, призначених на п’ять років. Одного з цих єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох, серед яких принаймні двоє повинні бути єпархіальними єпископами, обирає таємним голосуванням Синод Єпископів.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ