Перебуваючи у Вашингтоні в межах проведення 10 (61) Сесії Постійного Синоду, Отець і Глава УГКЦ спільно з іншими членами Постійного Синоду УГКЦ відвідали головний осідок Американської Єпископської Конференції (АЄК).

Після короткого огляду будівлі та молитви в каплиці делегація Української Греко-Католицької Церкви взяла участь в робочих зустрічах з керівниками та працівниками підрозділів АЄК, які відповідають за благодійну та гуманітарну діяльність американських єпископів. Зокрема, в розмові брали участь п. Тетяна Ставнича, Директорка Відділу допомоги Центральній і Східній Європі, п. Мері Менчаріні, Виконавча Директорка Відділу національних збірок, п. Кевін Дей, Директор Католицької домашньої місії, п. Вірджінія Фарріс, яка очолює Відділ справедливості і миру.

Перш за все, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав від імені усієї Церкви висловив щиру подяку Американській єпископській конференції за тривалу і щедру підтримку Української Греко-Католицької Церкви на матірніх землях і на поселеннях. В особливий спосіб допомога католиків США відчувається в ділянці освіти і виховання духовенства, монашества і семінаристів, розбудові структур після десятиліть підпільної діяльності, душпастирстві молоді та подоланні гуманітарних наслідків агресії Російської Федерації проти України, що продовжується на Сході нашої держави. До слів подяки долучилися інші члени Синоду, ближче ознайомлюючи господарів з практичним використанням наданої фінансової помочі в різних ділянках душпастирського служіння Церкви.

Предстоятель УГКЦ запевнив присутніх про молитву за всіх добродіїв та працівників АЄК і передав слова солідарності і підтримки усьому американському католицькому єпископатові. Сторони обговорили сучасний стан українського суспільства в контексті війни, а також пріоритетні напрямки подальшої співпраці. Глава УГКЦ підкреслив, що зцілення ран української громади на рідних землях і на поселеннях залишається пріоритетним у житті нашої Церкви, яка бажає і надалі залишатися «польовим госпіталем» для всіх потребуючих, як про це висловився Святіший Отець Папа Франциск.

Відтак до розмови долучився монсеньйор Браєн Брансфілд, Генеральний Секретар АЄК, який передав вітання від Голови Американської єпископської конференції, архиєпископа Лос-Анджелеса Хосе Гораціо Гомеса та розказав про заходи, які здійснює Католицька Церква в США задля захисту неповнолітніх та подолання кризових явищ, пов’язаних з цією відкритою раною на тілі Церкви і суспільства.

На закінчення зустрічі Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, передав у дарі учасникам розмови зі сторони Американської єпископської конференції ілюстровану книгу про підпільну УГКЦ «Переслідувані за правду», а монсеньйор Браєн вручив Синодальним Отцям пам’ятні медалі.

Довідка

Конференція католицьких єпископів США (USCCB) — це зібрання ієрархії США та Віргінських островів, які спільно виконують певні душпастирські функції від імені віруючих християн у Сполучених Штатах. Метою Конференції є сприяння більшому благу, яке Церква пропонує людству, особливо за допомогою форм і програм апостольства, що пристосовуються до часу та місця. Ця мета випливає із загального покликання Церкви і стосується єпископських конференцій, які створені в усьому світі з тією ж метою.

Самі єпископи є членами Конференції, а окрім них — близько 315 мирян, священників, дияконів та представників монаших Чинів і Згромаджень, що розташовуються у головному офісі Конференції у Вашингтоні (округ Колумбія, США). Також у м. Нью-Йорку є невеликий офіс кіно- та радіомовлення та відділення служби міграції та біженців у м. Маямі.

Цілями Конференції у цивільному законодавстві є: «Об’єднувати, координувати, заохочувати, сприяти та здійснювати католицьку діяльність у Сполучених Штатах; організовувати та проводити релігійне, благодійне та соціально-побутове служіння вдома та за кордоном; сприяти освіті; дбати про освіту; іммігрантів, публікація та керування об’єктами свого існування та просування їх».

У 2015 році Україну відвідав представник цієї єпископської конференції д-р Деклан Мерфі, директор Бюро допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі Американської Єпископської Конференції. Говорячи про допомогу Східній Європі з боку Американської Єпископської Конференції, д-р Деклан Мерфі зазначив, що всі кошти, які йдуть від них східним Церквам, зібрані добровільно. Через законодавство США вони не можуть залучати на ці потреби кошти держави.

«Ми надаємо нашу підтримку Східній Європі вже 25 років. Хочу зазначити, те, що трапилося з Кримом і загроза, яка нависла над Молдовою і країнами Балтії, робить нашу збірку для вас ще важливішою», – наголосив представник Американської Єпископської Конференції.

Деклан Мерфі також запевнив, що американські католики не мають намірів припиняти свою допомогу Україні.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ