13-17 травня 2019 року відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ у м. Дрогобич на гостинне запрошення отця Мирона Бендика, ректора Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима.

Зустріч розпочалася із привітального слова владики Богдана Данила, голови Патріаршої комісії у справах духовенства, та короткого критичного огляду діяльності Комісії за останній рік. Зокрема, преосвященний владика зупинився на питаннях впровадження документа «Норм і принципів захисту дітей і молоді при здійсненні душпастирської діяльності за участю семінаристів і духовенства УГКЦ в Україні» та «Статуту Священичого братства Божого милосердя УГКЦ».

Значну частину зустрічі було присвячено обговоренню нової редакції документа «Напрямні підготовки кандидатів до священства в УГКЦ». Враховуючи виклики, що стоять перед священичим вихованням, цей документ був напрацьований та виданий у вересні 2008 року. Проте останні десять років внесли різноманітні нові запити, з огляду на це Комісія опрацювала оновлену редакцію документа.

Підкомісія у справах постійної формації і супроводу духовенства, на чолі із отцем Андрієм Онуферком, у свою чергу працювали над питанням постійної формації та остаточною версією книги «Золотий вік» священства, що була перекладена отцем Іваном Говерою.

«Священнослужителі часто є першими людьми, до кого узалежнені звертаються за допомогою і розумінням, а також тими, перед ким вони вперше звертаються у своїй хворобі». Подібні свідчення учасники Патріаршої комісії мали змогу почути відвідавши амбулаторне відділення для узалежнених «Назарет» у м. Дрогобич.

У час перебування у м. Дрогобич отці ректори прийняли ласкаве запрошення наставників та семінаристів Дрогобицької духовної семінарії розділити з ними вечірню трапезу та поспілкуватися. У затишній домашній атмосфері кожен із отців пригадав тих осіб, які були поряд з ними в нелегкі моменти їх служіння, хто їх підтримав і заохотив зростати в їх покликані. Студенти семінарії у свою чергу мали можливість поставити питання та поділитися своїми труднощами у плеканні свого покликання.

На завершення робочих засідань Комісія обговорила участь семінарійних спільнот у соборі УГКЦ, який запланований на серпень 2020 року. Зустріч завершилася спільною святковою обідньою трапезою разом із владикою Ярославом Прирізом, правлячим архиєреєм Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Наступна зустріч Комісії відбудеться у м. Рим (Італія), 11-15 травня 2020 року.

Секретаріат  Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ