В понеділок, 9 грудня 2019 року, члени Постійного Синоду на чолі з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви, здійснили робочий візит до Державного Секретаріату Сполучених Штатів Америки, де провели зустрічі з кількома представниками цієї важливої державної інституції.

Першим прийняв делегацію Української Греко-Католицької Церкви Джордж Кент, Асистент Держсекретаря США у справах Європи і Азії (George P. Kent, Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs).

Сторони обговорили актуальну внутрішньо-політичну ситуацію в Україні та роль Церков і релігійних організацій в ній. Під час розмови, яка проходила в дружній атмосфері, представники Держдепартаменту та УГКЦ обмінялися думками щодо ряду важливих питань церковного і суспільного-політичного життя в Україні та української громади на поселеннях, зокрема в Сполучених Штатах Америки.

На згадку про зустріч Блаженніший Святослав вручив п. Кентові ілюстроване видання «Переслідувані за правду», присвячене катакомбному періоду УГКЦ на матірних землях в часах панування комуністичного режиму.

Окрім того, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав разом з членами Постійного Синоду та Секретарем Синоду владикою Богданом Дзюрахом відвідали офіс Посла Сполучених Штатів з питань міжнародної релігійної свободи в Державному Секретаріаті США, де зустрілися з очільником цієї установи п. Самуелом Бровнбаком (Samuel Brownback, Ambassador at Large for International Religious Freedom) та його співпрацівниками.


Протягом зустрічі були підняті питання державно-церковних відносин та релігійної свободи у нинішньому світі загалом та в контексті актуальної суспільно-політичної ситуації в Україні.

Довідка

Джордж П. Кент (англ. George P. Kent) — американський дипломат, заступник помічника Державного секретаря з питань Європи та Євразії (з 4 вересня 2018 року).
Він вивчав російську історію та літературу в Гарвардському університеті (1989), закінчив Школу передових міжнародних досліджень Університету Джонса Гопкінса (1992), отримав ступінь магістра в Національному університеті оборони (2012).
На дипломатичній службі з 1992 року. Працював у Варшаві (Польща), Києві, Ташкенті (Узбекистан) та Бангкоку (Таїланд).
Кент був спеціальним помічником заступника Державного секретаря з політичних питань.
З 2012 по 2014 рік — директор Бюро з міжнародних питань боротьби з наркотиками та правопорядку (INL/EA).
З 2014 по 2015 рік — старший координатор по боротьбі з корупцією в Європейському бюро Державного департаменту.
З 2015 по 2018 рік — заступник голови Місії США в Україні; з 2004 по 2007 рік — заступник керівника політичного відділу Посольства.
Одружений, має троє дітей. Вільно володіє українською, російською, тайською мовами. Говорить польською, німецькою, італійською мовами.
Самуель Дейл «Сем» Браунбек (англ. Samuel Dale «Sam» Brownback; нар. 12 вересня 1956, Гарнетт, Канзас) — американський політик з Республіканської партії. У 2007 р. висунув свою кандидатуру на посаду президента США, але через кілька місяців був змушений припинити передвиборчу кампанію через брак фінансування. Обраний губернатором штату Канзас в 2010 році, і склав присягу 10 січня 2011. Посол Сполучених Штатів з питань міжнародної релігійної свободи з 2018 року.

Виріс на фермі своєї родини біля Паркеру, Канзас. Закінчив Prairie View High School, Університет штату Канзас в Манхеттені (1979), здобув юридичну освіту в Канзаському університеті в Лоренсі (1982).

Броунбек був адвокатом в Манхеттені (штат Канзас), перш ніж стати секретарем сільського господарства Канзасу (1986–1993). Співробітник Офісу торгового представника США (1990–1991). Обраний до Палати представників у 1994, не був кандидатом на переобрання у 1996 році. Член Сенату США на додаткових виборах у листопаді 1996 року замість Боба Доула. Працював у Сенаті до 2011 року.