23 травня, третій день засідання Патріаршої Комісії у справах духовенства був присвячений тематиці рукоположення, призначення та підтримці одружених пресвітерів та їх сімей. Дана тематика є більш ніж актуальною у даний час. Особливу дискусію серед членів Комісії викликали наступні питання: яку гідну винагороду повинен отримувати пресвітер для того щоб могти належно підтримувати свою сім’ю, яким житлом має бути забезпечена сім’я священника з боку Церкви, та яку посаду священник може посідати, чи яку гідну роботу він може виконувати паралельно із священичим служінням.

Опісля відбулося голосування та було обрано нового заступника голови даної Комісії. Отець Ігор Бойко, який останніх 5 років обіймав посаду заступника голови з семінарійного виховання передав обов’язки отцю Петру Жуку, ректору Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії.

У пообідній час усі члени Комісії, на запрошення отця Івана Римара, відвідали Збаражський замок. Це була чудова нагода у неформальному спілкуванні поділитися подіями, викликами, труднощами та успіхами семінарійного життя.

Наступного дня відбулася остання і завершальна сесія засідання на якій були підведені підсумки праці, як Підкомісії у справах формації та постійного супроводу духовенства, так і Підкомісії у справах семінарійного виховання. Були визначені чіткі завдання та цілі на наступний рік.

А відтак були обрані дати для програми Формації форматорів, яка відбудеться 20-24 листопада у м. Львові для духівників та префектів семінарій УГКЦ в Україні.

Наступна річна зустріч Патріаршої Комісії відбудеться у м. Римі 12-15 травня 2024 року.