У неділю, 7 липня, владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата (США), освятив новий іконостас на парафії Успення Пресвятої Богородиці у с. Нагірянка на Тернопільщині. Під час Літургії парох о. Дмитро Ненчиний із благословення єпарха Бучацького Дмитра Григорака був нагороджений правом носити набедренник.

Про це повідомила пресслужба єпархії Святого Йосафата в Пармі.

«У Нагірянці особлива церковна громада. Тут багато переселенців із Лемківщини, для яких церква завжди була місцем зустрічі. Освячення цього іконостасу є для мене особливим моментом, бо частину моєї родини по батькові переселили сюди на завершення Другої світової війни», — поділився владика Богдан Данило.

У проповіді єпископ звернув увагу на переміну апостолів, яким воскреслий Христос дає надію і яких Святий Дух посилає на місію. Він пригадав, що у Хрещенні кожен із нас зустрівся з Христом. «У цих лавках, де сидите зараз ви, сиділи ваші дідо, бабця, мама — ті, яких ви бачили на колінах зранку і ввечері перед образом Богородиці чи Христа, коли Церква була в підпіллі. Це давало їм надію і вас виховувало у християнській вірі», — нагадав проповідник.

Владика Богдан закликав вірних наслідувати Богородицю, першим словом якої у Євангелії є «Нехай так буде», а останнім — «Зробіть все, що Він [Ісус Христос] вам скаже». «Ми покликані ділитися нашою вірою з тими, кого зустрінемо», — підсумував архиєрей.