Преосвященний Владика Роберт М. Москаль, єпископ-емерит Єпархії св. Йосафата в Пармі, упокоївся в неділю, 7 серпня 2022 р., отримавши Святі Таїнства та молитовну підтримку.

Владика Москаль народився в Карнегі, штат Пенсільванія, 24 жовтня 1937 року. У 1951 році він вступив до підготовчої школи Святого Василія та Семінарії Коледжу в Стемфорді, штат Коннектикут. Він завершив богословські студії в Католицькому Університеті Америки та в Українській Католицькій Семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні. Він був висвячений на священика в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії 25 березня 1963 року.

Отець Москаль служив в Архиєпархії як секретар в Канцелярії Архиєпископа у Філадельфії; парох-засновник нової Української Католицької парафії святої Анни у Ворінгтоні, два роки служив в Архиєпархіальному трибуналі та працював редактором Архиєпархіального тижневика, статутний член Ради директорів Ascension Manor; віце-канцлер Філадельфійської Архиєпархії; парох Української Католицької парафії Благовіщення; Канцлер Архиєпархії та настоятель собору Непорочного Зачаття. Його єпископська хіротонія відбулася 13 жовтня 1981 р. 3 грудня 1983 єпископ Москаль був номінований першим Єпархом нової Єпархії святого Йосафата в Пармі, штат Огайо, і був офіційно призначений 29 лютого 1984 р. Він подав у відставку, досягнувши пенсійного віку 29 липня 2009 року і відійшов до вічності 7 серпня 2022 року.

У владики Роберта Москаля залишилися його сестра Елізабет Бойл з Карнегі, штат Пенсільванія та його особисті опікуни Володимир Кудляк з дочками Тетяною і Анною.

У неділю та понеділок, 14 та 15 серпня 2022 р., з 18:00 до 20:00 тіло Владики Роберта буде лежати в Українському Католицькому Соборі св. Йосафата, 5720 State Road, Parma, Ohio 44134.

У неділю та понеділок о 19:00 буде відслужений Парастас/Чин поховання єпископа.

У вівторок, 16 серпня, тіло єпископа Роберта буде перевезено до Української Католицької Церкви Святої Трійці, 730 Washington Avenue, Carnegie, Pennsylvania 15106, та перебуватиме там з 18:00 до 20:00. Парастас/Чин поховання єпископа буде відслужено о 19:00

Заупокійна Божественна Літургія з Чином поховання єпископа буде відслужена о 10:00 ранку в середу, 17 серпня, після чого відбудеться поховання на кладовищі Святої Трійці Ейкерс у Карнегі.

У блаженному успенні вічний упокій даруй, Господи, вічно пам’ятному слузі Твоєму Єпископу Роберту і вчини Йому вічну пам’ять.

Вічна пам’ять!