Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща), затвердив Душпастирський план на період до 2030 року.

«Хочемо за допомогою цього листа роздумати, як нам бути живою та істинною Христовою Церквою, спільнотою Господніх учнів, посеред викликів нинішнього світу — у мирі та радості! Відповідь на це питання слід шукати з глибокою вірою в Ісуса Христа, з надією, нам даною, у свідомості батьківської любові Отця та сили Духа Святого, яка діє в нас. Дивлячись на десятиліття, яке стелиться перед нами, хочемо разом із вами застановитися над нашим спільним майбутнім», — зазначають владики Української Греко-Католицької Церкви на початку Душпастирського плану.

Душпастирський план на період до 2030 року має назву «Надія, до якої нас кличе Господь». Йому передувало однойменне послання Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року до духовенства, монашества та всіх вірних УГКЦ, яке й стало основою. Цей Пастирський лист був оприлюднений 29 жовтня 2021 року.

План, як і програмне послання, складається із семи частин:

1. Продовження душпастирського плану «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом»;
  2. Душпастирське навернення;
  3. Розбудова мереж сопричастя;
  4. Дорога зцілення ран та лікування травм;
  5. Близькість і практична увага до убогих і маргіналізованих;
  6. Християнська сім’я — домашня церква;
  7. Місійність і вихід назустріч світові.

У кожній частині подано мету, завдання для осягнення цієї мети, питання для їхнього окреслення та приклади завдань на сімейному/особистому рівні, на парафіяльному рівні, на єпархіальному рівні, на митрополичому або регіональному рівні та на всецерковному рівні. Це дозволить відповідальним за втілення Душпастирського плану УГКЦ, — а відповідальними, як можна судити із документу є усі вірні УГКЦ, — підійти до цього більш конкретно та підготовлено.

«Якщо пропозиції і пріоритети, подані тут, мали б стати програмними на наступні роки в нашій Церкві, потрібно, щоб кожен із нас, і ви, і ми, відчули своє покликання і свою відповідальність перед Богом за отримані від Нього духовні дари. Відкиньмо все, що нас стримує від Христа! Відкриймося на дар Святого Духа, який сходить на кожного з нас і приносить свій плід через нас! Будьмо живими іконами Божої доброти у світі! Будьмо носіями миру і зичливими благовісниками Христової любові, яка не накидається, а запрошує до спільного життя з Отцем у Святому Дусі! Безперервно маймо перед очима приклад наших ревних попередників у вірі, від апостольських часів до новомучеників та ісповідників віри ХХ століття, які попри всі випробування часу залишалися „веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі“ (Рим. 12, 12)», — зазначаються наприкінці плану єпископи Української Греко-Католицької Церкви.

У другій частині, у т. зв. Додатку усі вищенаведені тематики подані схематично у таблицях для кращої візуалізації та їхнього впровадження.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ