Понад 50 000 людей з’їхалися до центру Індіанаполіса (США) на 10-й Національний Євхаристійний Конгрес — п’ятиденну зустріч, що триватиме упродовж 17–21 липня, під час яких відбувалися Літургії, поклоніння Пресвятим Дарам, процесії, музичні та драматичні вистави, панельні дискусії та індивідуальні доповіді на різні теми, пов’язані з Євхаристією та її зв’язком з євангелізаційною місією Католицької Церкви.

Конгрес, який зібрав десятки тисяч людей на стадіоні «Лукас Ойл» в центрі Індіанаполіса, є першим подібним заходом у США з часів Другої світової війни. Приготування до цієї події відбувалося упродовж двох років у кожній дієцезії/єпархії. Плід багаторічного проєкту католицьких єпископів США «Національне євхаристійне відродження», конгрес має на меті активізувати католиків у їхній вірі та любові до Євхаристії — Тіла і Крові Ісуса — як підготовку до спеціального загальнонаціонального «Року місії».

Точна кількість відвідувачів у середу, 17 липня, не була оприлюднена, але незадовго до початку конгресу організатори заявили, що було зареєстровано понад 50 000 осіб. Організатори також повідомили, що учасники розмовляють майже 20 мовами, і що очікується прибуття 1000 священиків і 200 єпископів і кардиналів.

До учасників Конгресу також приєдналися духовенство та вірні Української Католицької Церкви у США. Зокрема, свої делегації відправили Стемфордська єпархія, Єпархія Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), Філадельфійська архиєпархія на чолі із митрополитом Борисом Ґудзяком та Єпархія Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) на чолі із владикою Богданом Данилом.

Відкриття Конгресу: «Ми проголошуємо Тебе Царем Всесвіту і Царем наших сердець»

На відкритті Конгресу єпископ Ендрю Коззенс з Крукстона (штат Міннесота, США), який очолює ініціативу американських єпископів «Євхаристійне відродження», очолив молитву перед Найсвятішими Дарами. «Ми хочемо, щоб кожен католик усвідомив, що Ти живий в Євхаристії і зустрівся з Твоєю любов’ю, — молився єпископ Коззенс перед монстранцією, перед тим, як звершити благословення. Відтак додав: „Ми проголошуємо Тебе Царем Всесвіту і Царем наших сердець“.

У свою чергу, кардинал Крістоф П’єр, Апостольський нунцій Папи Франциска в США, вийшовши на сцену, сказав, що його присутність «виражає духовну близькість Папи до вас» і назвав Євхаристію «величезним даром для єдності».

Кардинал П’єр підкреслив, що його молитва за Євхаристійний конгрес полягає в тому, щоб «ми, як Церква, зростали в нашій єдності, щоб ми стали більш плідними в нашій місії». «Що означає Євхаристійне Відродження? … Коли ми справді відроджуємося Євхаристією, тоді наша зустріч з реальною присутністю Христа в таїнстві відкриває нас до зустрічі з Ним в усьому нашому житті. Це означає бачити Його скрізь, куди б ми не пішли», — сказав нунцій.

«Поклоніння розливається в нашому повсякденному житті.… Ми не залишаємося такими, якими були раніше», — підсумував кардинал.

Літургії на відкритті конгресу — різними мовами і в різних католицьких обрядах — розпочинаються о 8:30 ранку, після чого з 10:45 до 12:15 відбуваються ранкові «імпакт-сесії».

«Імпакт-сесії» складаються з доповідей і семінарів, «організованих на різні теми і для різних аудиторій», які учасники зможуть вибрати на свій розсуд. Організатори конгресу пояснили, що сесії орієнтовані на різних католиків, щоб якнайкраще відповідати їхнім потребам.

Божественна Літургія у візантійському обряді

У другий день Конгресу, 18 липня, за участі українських греко-католицьких єпископів та вірних, відбулася Божественна Літургія у візантійському обряді. У молитві, за словами владики Богдана Данила, єпископа Пармської єпархії Святого Йосафата, об’єдналося близько трьох тисяч людей. Співом моління супроводжували хористи катедрального хору при храмі Святого Миколая Чудотворця у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Беручи за основу євангельський уривок про прохання матері синів Заведея, яка просила в Ісуса Христа перших місць — праворуч і ліворуч для своїх синів у Царстві Божому, владика Богдан, який очолював Божественну Літургію та проповідував, звернув увагу на те, що ця розмова відбувається під час слідування Ісуса та його учнів до Єрусалим. «Вхід Ісуса Христа в Єрусалим є визначальним моментом жертви Божого Сина. Саме Його смерть на хресті, Його віддання життя за кожного із нас стає джерелом євхаристійного життя. Ця жертва Христа є присутньою у житті Церкви крізь усі століття, розпочинаючи від первісних часів зародження християнських спільнот, випадків мучеництва і впродовж наступних двох тисячоліть християнства».

Окремо проповідник згадав про життєвий подвиг блаженної Тарсикії Мацьків, день літургійної пам’яті якої УГКЦ відзначала напередодні. «Вона, ведучи євхаристійний спосіб життя, будучи готовою ділитися та відкритися, відімкнула двері. І саме через те, була вбита радянським офіцером. Зберігши відкритість і гостинність, віддала своє життя», — розповів єпископ.

Також архиєрей висловив вдячність католицьким вірним в Америці за їхню молитовну, гуманітарну та фінансову підтримки. «Прошу вас і надалі молитися за завершення війни проти України та справедливий мир для українського народу», — закликав на завершення свого слова владика Богдан Данило.

Наприкінці він повідомив, що у суботу, 20 липня, митрополит Борис Ґудзяк виголосить проповідь під час сиро-малабарської Літургії.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ