V Всеамериканська молодіжна проща об’єднала молодих українців із різних куточків Сполучених Штатів

Відомий вислів каже, що всі дороги ведуть до Риму, але у минулі вихідні, 16–18 червня 2023 року, всі дороги вели до м. Парми (штат Огайо, США). Саме там, у парафії Покрова Пресвятої Богородиці, проходила V Всеамериканська молодіжна проща, на якій зустрілися духовенство на чолі з єпископами, молодь з усіх куточків Америки та навіть боєць полку «Азов» із дружиною.

Близько 500 молодих людей з усіх куточків Америки приїхали, щоб зустрітись один з одним, а найголовніше — з Богом. Вседозволеність сучасного світу віддаляє людину від Творця, впливає на стосунки з близькими людьми, тому тема цьогорічної Всеамериканської молодіжної прощі була: «Стосунки, цінності та Бог».

Перший день: знайомство

Проща розпочалась в п’ятницю ввечері, 16 червня, Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Богдан Данило, місцевий єпископ єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Пармі. Владика Богдан ще раз наголосив на важливості формування здорових стосунків, особливо з найріднішими людьми.

У цей день прочани після вечері та знайомства, брали участь в нічних чуваннях, які проводили сестри-монахині з Філадельфії. Також вже традиційною є ватра, на якій співали духовні та патріотичні пісні.

Другий день: відкритість

Другий день прощі був дуже насиченим на події. Ранкову Літургію очолив митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк. Йому співслужили владики Богдан Данило та Венедикт Алексійчук, єпископ єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), а також численна кількість отців зі всіх єпархій Сполучених Штатів.

Вперше цього року молодь, віком до 25 років, мала пішу частину прощі мальовничими місцевими парками. Під час ходи були зупинки для науки отців, а також кожен прочанин мав нагоду для особистої розмови з отцем, сестрою-монахинею чи семінаристом.

Під час Lectio Divina та групок ділення учасники прощі відкрито виражали свої думки, особистий досвід та переживання. Це в особливий спосіб об’єднало прочан та дарувало відчуття підтримки та розуміння. Кожен присуиній мав можливість перевірити свої знання Біблії та Катехизму під час духовної вікторини, а також взяти участь у спортивних змаганнях. Особливим завершенням другого дня прощі були Молитва Тезе, Молитва Прослави та Ісусова молитва.

Третій день: дарування

Під час недільної Літургії владика Венедикт пригадав ще раз слова святого Августина: «Коли Бог на першому місці, тоді все інше на своїх місцях» і, тим самим, подякував прочанам за їх вибір бути на цій прощі.

Проща завершилась концертом духовної та патріотичної пісні за участю Брії Блессінг, дитячих та дорослих колективів. Особливим гостем концертної програми був боєць бригади «Азов» Арсеній Федосюк з дружиною Юлією, а також дружиною командира «Азову» Дениса Прокопенка — Юлією Прокопенко, які поділились своїми переживаннями під час російського полону, що допомогло їм витримати ці випробування і яке місце Бога у їх житті.