II. Роль мирян

У темні дні пандемії багато з нас були позбавлені можливості участі у недільній Божественній Літургії та Святих Таїнствах. Тепер, коли ми вийшли з цієї темряви на світло, нехай кожен із нас візьме на себе зобов’язання приходити до церкви кожної неділі, сповідаючись із своїх гріхів, приймає Святі Таїнства та повертаючись до Господнього дому.

Участь у Божественній Літургії у неділі та свята та постійна сповідь із гріхів є важливими для здоров’я душі та спасіння.

Коли ми не можемо особисто брати участь у Божественній Літургії або часто сповідатися з гріхів, ми втрачаємо благодать, необхідну для нашого повноцінного духовного життя і зростання у вірі.

Чому нам потрібно визнавати свої гріхи

Коли ми не сповідаємося часто, ми опускаємо можливість отримання очищуючої благодаті, яка випливає із Таїнства покаяння, яка готує нас до гідного прийняття Євхаристії та до нашої щоденної битви проти спокуси та гріха.

Св. Павло говорить про вдягання всієї зброї Божої (Еф.6:11). Таємниця Таїнства покаяння є важливою частиною нашої броні. Без благодаті, яку ми отримуємо під час жалю за свої гріхи та визнання їх перед священиком, ми не зможемо витривати у битві з критичною зброєю у своїй щоденній боротьбі за витривалість і зростання у вірі.

Наше гідне прийняття Євхаристії є ще важливіше. Коли ми не беремо участі в “найціннішому, найсвятішому і найчистішому Тілі і Крові нашого Господа і Бога і Спасителя, Ісуса Христа”, ми не отримуємо необхідної нам зброї “для прощення гріхів і життя вічного”.

Навіщо нам потрібна Євхаристія

Коли ми не приймаємо Господнє Тіло і Кров у своє тіло, тоді наше тіло не зможе стати храмом Бога, що живе в нас.

На відміну від інших християн та інших релігій, наша віра вимагає віри в те, що звичайний хліб та вино перетворюються на дорогоцінне та святе Тіло та Кров Господа нашого Ісуса Христа. Саме завдяки прийняттю Євхаристії ми зміцнюємось і освячуємось, щоб ми могли уподібнюватися до Господа з кожним днем.

Існує ще одна причина, чому особиста участь у Божественній Літургії є такою важливою. Християнське життя – це не просто особисте життя, це життя у спільноті. Господь підніс Церкву і збудував її на скелі Петра для нашого освячення. Він також побудував Церкву, як засіб для того, щоб ми стали єдиними з Отцем, Сином та Святим Духом.