Коли ми переживали темряву пандемії, багато з нас вважали, що наші сім’ї є джерелами світла. Наші сім’ї – це Божі дари, і вони мають бути джерелом взаємної підтримки та духовного зростання.

Церква навчає, що сім’я є “домашньою церквою” і що вона є основним місцем передачі віри. Пояснюючи, як сім’я служить домашньою церквою, наш катехизм « Христос – наша Пасха» називає сім’ю “основною клітиною християнської спільноти”, де “батьки є першими євангелізаторами і вихователями своїх дітей” (ХНП 656).

Виховання дітей на вірних дорослих

Батьки мають особливе завдання – підготувати дітей до того, щоб вони одного дня вийшли на зустріч із світом самостійно, як дорослі. Те, як вони виховують своїх дітей, формує, якими дорослими стануть їхні діти.

Спільна участь сім’ї у богослужіннях у храмі є незамінним досвідом, який приносить тривалі духовні винагороди. Сім’я, обравши приналежність до парафіяльної спільноти та, беручи участь у літургійному житті Церкви, отримує можливість передати своїм дітям у спадок дар віри.

Відвідування церкви виховує у дитини переконання, що віра є чимось цінним та пріорітетним. Рішення сім’ї не відвідувати церкву, вказує на те, що віра не є одним із пріорітетів. Ці уроки запам’ятаються дітям.

Виховання дітей для участі у літургійних богослуженнях

Участь у богослуженнях у нашій Українській Греко-Католицькій традиції своїм співом, кадилом, процесіями та барвистою іконографією залишає для дитини тривале враження.

Хоча результати не відразу є очевидними, однак участь у богослуженні тиждень за тижнем наближає людину до Бога і змінює її. Наша Літургія пригадує нам, що коли ми почитаємо Бога на землі, ми приєднуємося до небесного богослуження, де ангели та святі зібрані навколо Божого престолу у вічній, небесній Літургії. Участь у цьому богослуженні впливає на те, ким стане дитина.

Виховання дітей, щоб стали Христовими учнями

Євхаристія є джерелом і вершиною нашої віри, яка духовно живить і зміцнює тих, хто її приймає, відкриваючись для Бога. Наша традиція підкреслює важливість зміцнення дітей через прийняття цього Святого Таїнства. Участь сім’ї в Євхаристії, зміцнює зв’язки віри та любові в домі та допомагає дітям духовно зростати.

Виховувати дітей, щоб стали учнями Ісуса в сучасному середовищі є складним завданням. З цієї причини сім’ї отримають велику духовну користь із приналежності до громади вірних. Участь у парафіяльній сім’ї надає вкрай необхідну підтримку у формуванні дітей, щоб вони стали віруючими дорослими.

Відвідування церкви прищеплює дітям щось цінне: дар віри. Ця віра стане якорем, який допоможе їм пережити бурі життя.

Заклик до сімей

Окрім відвідування церкви, сім’ям пропонується:

1. Моліться разом. Щодня виділяйте час на спільну молитву. Якщо щоденна молитва неможлива, моліться разом два-три рази на тиждень. Створення рутини – і дотримання її – допоможе вам виробити звичку до молитви, яка принесе великі духовні переваги.

2. Читайте Святе Письмо разом. Літургійний календар Церкви своїми святами та порами року освячує час. Спільне читання недільних послань та Євангелій допоможе вам та вашим дітям глибше зрозуміти ключові події історії спасіння, про які Церква згадує щороку. Це дозволить вам приймати повну участь у Божественній Літургії.

3. Визначте місце у своєму домі для молитви. Прикрасіть цей простір або молитовний куточок святими іконами. Ікони збагачують духовне життя родини, приносячи святу річ в дім. За нашою традицією, у таких молитовних куточках сім’ї часто мають три ікони: одну Ісуса Христа, іншу – Божої Матері та третю – Святого Миколая. Христос, як Голова Церковного Тіла є взірцем для чоловіка, глави сім’ї. Найсвятіша Богородиця з Дитятком Ісусом є ідеальним зразком для матері та дітей. Святий Миколай є прикладом співчуття та гостинності.